baner duzy

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Białej Podlaskiej, tel. (83) 341-67-87;  mail: sekretariat@zsz1.edu.pl
e-doręczenia: AE:PL-81864-30727-CTRIG-11    facebook 5968764 instagram 4494488 youtube 4494485   

dze1pl1

Logotypy Unii Europejskiej

Każda książka to nowa podróż- czasem w świat emocji, czasem w głąb siebie.

 

Listopad to doskonała okazja, by sięgnąć po coś inspirującego- właśnie teraz rusza ogólnopolska akcja CZYTAJ. PL 2025, w której każdy może  bezpłatnie czytać i słuchać wyjątkowych książek w  aplikacji Woblink.

To zaproszenie do literackiej przygody – bez zobowiązań, za to z ogromną dawką  emocji i refleksji.

Wystarczy zainstalować, zeskanować kod QR z plakatu akcji i wybrać tytuł, który najbardziej przyciąga uwagę.

Wybrane tytuły tegorocznej edycji:

„Rodzeństwo” – Maciej Marcisz

Poruszająca i pełna emocji opowieść o relacjach rodzinnych, o potrzebie zrozumienia i bliskości. Autor z wrażliwością pokazuje, że dorastanie nigdy się nie kończy, a rozmowa potrafi zmienić więcej, niż się wydaje.

„Zbędni”- Wojciech Chmielarz

Mocny, wciągający thriller, który porusza temat ludzi pozostających na marginesie społeczeństwa. Autor w charakterystycznym dla siebie stylu łączy napięcie z refleksją nad moralnością i granicami dobra i zła.

„Podejrzany X”- Keigo Higashino

Intrygujący, inteligentnie skonstruowany thriller psychologiczny o poświęceniu, miłości i zbrodni. Książka, która  zaskakuje nie tylko zakończeniem, ale też głębią emocji.

„Bezkarny” – Remigiusz Mróz

Historia pena zwrotów akcji, tajemnic i pytań o to, gdzie kończy się sprawiedliwość, a zaczyna zemsta. To lektura, która trzyma w napięciu do ostatniej strony.

„Homo Digitalias”- Wojciech Kardyś

Współczesny reportaż o świecie mediów społecznościowych, technologii i wpływie internetu na codzienne życie. Publikacja skłania do refleksji nad tym, jak świadomie funkcjonować w cyfrowej rzeczywistości.

Akcja CZYTAJ.PL to doskonała okazja, by rozwijać wyobraźnie, odkrywać nowe gatunki literackie i po prostu odpocząć przy dobrej książce.

Udział jest bezpłatny, a oferta różnorodna- to aż 18 interesujących książek-  od reportaży i powieści obyczajowych, po thrillery i literaturę klasyczną. W ramach akcji można czytać lub słuchać książek w każdym miejscu.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do udziału w tej wyjątkowej inicjatywie. Niech listopad stanie się miesiącem, w którym czytanie znów łączy pokolenia.

Warto sięgnąć po choć jeden tytuł – by może to on zapoczątkuje nową pasję.