57 1W miniony czwartek jak co roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej miało miejsce wielkie wydarzenie kulturalne - V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Pana Michała Litwiniuka. Pomysłodawczynią i koordynatorką konkursu nieprzerwanie od pięciu lat jest Pani Katarzyna Kossowska, wieloletni nauczyciel języka angielskiego. Do konkursu wokalnego pod hasłem „Let’s Dance” zgłosiło się 14 uczniów z zaprzyjaźnionych bialskich szkół podstawowych i średnich.

Uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom zarówno wokalny jak i językowy. Funkcję przewodniczącego jury objął nauczyciel w Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej Pan Radosław Żyła, na poprawną wymowę i akcent zwracali uwagę dr Bartłomiej Biegajło - wykładowca j. angielskiego na Uniwersytecie Przyrodniczo- Humanistycznym w Siedlcach oraz Pan Mariusz Buszta wykładowca na Akademii Wychowania Fizycznego Filia w Białej Podlaskiej, a nad całością czuwała Pani vice dyrektor Anna Ciołek. Ponadto w imieniu Prezydenta Miasta Biała Podlaska swoją obecnością zaszczycił nas dr Stanisław Romanowski – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

Podczas obrad jury, czas umilała słuchaczom Orkiestra Dęta ZSM I i II stopnia im. F. Chopina w Białej Podlaskiej pod kierownictwem Pana Radosława Żyły. Serdecznie dziękujemy wszystkim artystom, uczniom, Panu Hubertowi Ozimkowi, za profesjonalne nagłośnienie i obsługę sprzętu podczas konkursu oraz Pani Ewie Filipiuk za przygotowanie projektów graficznych.

Laureatką V Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej została Kinga Bylina reprezentująca IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej. Drugie miejsce zajął Wojciech Maksymiuk, uczeń bialskiego Ekonomika. Trzecie miejsce zajęła Dominka Radzikowska z II LO im. E. Plater w Białej Podlaskiej. Wyróżnienie zdobyła Kinga Huczko z ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka w postaci bezprzewodowych głośników JBL Charge 4 oraz słuchawki SONY. Składamy serdecznie podziękowania Prezydentowi Miasta za zaangażowanie, coroczne wsparcie konkursu oraz wspaniałe nagrody. Dziękujemy również Dyrektorowi Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej Panu Ireneuszowi Długołęckiemu za otwartość, wsparcie i wszelką pomoc. Jak co roku, uczniowie pod opieką nauczycielek z profilu gastronomii przygotowali świąteczne, artystycznie udekorowane i smaczne wypieki, za co serdecznie dziękujemy. Wielkie brawa należą się wykonawcom i ich opiekunom za udział i profesjonalne przygotowanie do konkursu.

Wszyscy uczestnicy V edycji konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci, pendrivów, kart microSD, książek, słodyczy i innych gadżetów. Sponsorami Konkursu byli jak co roku Centrum Edukacyjne PEGAZ, firma LOOK Plus z Państwem Anetą i Michałem Łukaszuk, bez których wsparcia nie moglibyśmy ufundować tak atrakcyjnych nagród. Pozostałymi sponsorami byli: AWF Biała Podlaska Klub muzyczny GRAMOFON, LIFT –MAR Marcin Chodkowski oraz wydawnictwo PEARSON. Wszystkim sponsorom oraz osobom zaangażowanym w to ogromne przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy.

Na kolejną edycję serdecznie zapraszamy za rok.

Zdjęcia – Tomasz Gustyn- koło fotograficzne KADR