45Święta to czas, kiedy Bóg się rodzi, kiedy moc truchleje. To czas, kiedy zdajemy sobie sprawę, że Pan narodził się dla wszystkich w lichej stajence- dla smutnych, opuszczonych, dla każdego z nas. Jest to okres, w którym tradycja łączy się ze współczesnością, w pamięci odżywają zapamiętane z dzieciństwa świąteczne zwyczaje. Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy dajemy się ponieść atmosferze pełnej duchowych wzruszeń, ciepła i harmonii.

              Tradycją naszej szkoły stało się wspólne kolędowanie i jasełka, które miały nas wprowadzić w okres świąteczny. W tym roku zdecydowaliśmy się na Koncert Bożonarodzeniowy,  który  odbył się 19.12.2019r.  Mieliśmy przyjemność gościć na nim dyrekcję, grono pedagogiczne i uczniów naszej szkoły oraz zaproszonych gości: księdza prałata Janusza Onufryjuka- proboszcza parafii bł. Honorata w Białej Podlaskiej i księdza mitrata Andrzeja Pugacewicza- proboszcza parafii św. Cyryla i Metodego w Białej Podlaskiej. Na koncercie pojawiły się zarówno kolędy tradycyjne, jak i współczesne. Wśród nich znalazły się m. in. ,,W żłobie leży”, ,, Wśród nocnej ciszy” , ,, Nie było miejsca dla Ciebie”, ,, Last Christmas ”, „ Mario, czy już wiesz…”, „ Misletoe ”, „ Uciekali ”, „W żłobie leży ”, „ Zaśnieżone miasta”,             „ Dzisiaj w Betlejem”. Mogliśmy też wysłuchać przepięknych wierszy w wykonaniu naszych uczniów, wprowadzających nas w klimat Świąt: ,,W dzień Bożego Narodzenia”, „ Życzenia na Boże Narodzenie”, „ Gwiazdka”, ,, Chleb miłości” ,   „ Magiczne bombki ”, „ Kiedy dziecko się rodzi…”. Wojciech Maksymiuk oraz Kami Czyżak uświetnili koncert przepiękną grą kolęd na akordeonie.  Koncert poprowadziły uczennice klasy 2Tt – Martyna Błaszczyk oraz Dominika Chwedczuk. Scenariusz Koncertu Bożonarodzeniowego przygotowała wyżej wspomniana uczennica – Martyna Błaszczyk. Całość koordynowała p. Agnieszka Brodacka-Hordejuk.

             W tę nadchodzącą świętą noc Miłości, noc Przebaczenia, noc kiedy ,, Bóg się rodzi, moc truchleje ”, życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożej Dzieciny na te święta i każdy dzień Nowego Roku. Niech narodzone Dzieciątko ześle każdemu łaskę zdrowia, nadziei i spokoju wewnętrznego a święta niech będą prawdziwym duchowym, chrześcijańskim przeżyciem.

Film: Tomasz  Bebkiewicz, TV EKONOMIK

Zdjęcia Szkolne Koło Fotograficzne KADR- W. Kamecki.