jasna gora26 października 2013 roku odbyła się pielgrzymka naszych maturzystów na Jasną Górę. Celem pielgrzymki było podziękowanie za lata nauki i prośba za przyczyną Matki Boskiej o potrzebne łaski na czas egzaminów maturalnych i zawodowych oraz dalsze życie. Uczniom towarzyszyli : katecheci, wychowawcy i nauczyciele.

„Matko Boska Częstochowska,
Zwycięska Królowo Polski!
Stajemy przed Tobą Matko nasza,
która patrzysz od sześciu wieków
z Cudownego Obrazu na Jasnej Górze
w głębię serc i dusz naszych".

Od godziny 15 nasi maturzyści uczestniczyli w cyklu nabożeństw na Jasnej Górze. „Każdy ma swoje Westerplatte"- to słowa Papieża Jana Pawła II. Tego dnia każdy maturzysta w sposób szczególny przeżył chwile jedności wiary i zatrzymania się nad swoim życiem. Był to niewątpliwie owocny czas i owocny dzień. Jak bardzo? Pierwsza próba już na maturze.
Życzymy wszystkim abiturientom jak najlepszych wyników w nauce i zdania jak najlepiej matury!

czestochowa13 1

czestochowa13 2