4Dnia 21 marca 2018 r. gościliśmy  w naszej szkole na warsztatach gastronomicznych 2 grupy przedszkolaków z przedszkola nr 15 przy ulicy Akademickiej w Białej Podlaskiej. Nasi najmłodsi goście przygotowywali słodkie dekoracje świąteczne. Grupa trzylatków( Pszczółki) i czterolatków ( Figielki) wykonała z ciastek i polewy czekoladowej tradycyjne już koszyczki wielkanocne, które ozdobiły  lukrem, kolorowymi jajkami, cukierkami, kolorową, cukrową posypką oraz ozdobami z masy cukrowej i bukszpanem. Figielki  zmierzyły się z  jeszcze jednym zadaniem, musiały  wykonać kolorową pisankę. Z tym zadaniem poradziły sobie znakomicie i w mig z ciasteczkowego jajeczka powstała piękna pisanka, udekorowana kolorowym lukrem, posypką oraz dekoracjami z masy cukrowej.  Wykonane na dzisiejszych zajęciach koszyczki i słodkie pisanki z pewnością ozdobią wielkanocne stoły naszych dzisiejszych gości.

Podczas zajęć na dzieci czekał słodki poczęstunek w postaci kruchych ciasteczek oraz ciepłej herbaty z sokiem.  Zajęcia w grupie Pszczółki zostały przygotowane przez uczniów klasy III d i I e pod opieką p. Bożeny Zajdel i p. Moniki Makarewicz, natomiast zajęcia w grupie Figielki przygotowali uczestnicy kursu cukiernika i klasy 2m pod opieką p. Wiolety Kuliczanki i p. Elżbiety Horodeckiej.

Dzisiejsze zajęcia bardzo podobały się dzieciom, które w podziękowaniu ofiarowały nam własnoręcznie zrobione ozdoby wielkanocne . Serdecznie dziękujemy  i cieszymy się, że mogliśmy wprowadzić najmłodsze pokolenie w niezwykły kulinarny świat słodkich wypieków.

Zdjęcia: Aleksandra Kulicka - Szkolne Koło Fotograficzne KADR