konkurs rec„ Zdradzę Wam tajemnicę:

nie czytamy poezji dlatego, że jest ładna.

Czytamy ją, bo należymy do gatunku ludzkiego, a człowiek ma

uczucia. Medycyna, prawo, finanse czy technika to wspaniałe

dziedziny, ale żyjemy dla poezji, piękna i miłości…”

Nancy H. Kleinbaum

3 kwietnia 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im J. I Kraszewskiego odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski: „ Od Jana Kochanowskiego do Marcina Świetlickiego. Edycja II 2019 : Poezja Ewy Lipskiej”. W rywalizacji wzięło udział 17 uczestników. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Patrycja Pikuła z kl II L i Dominika Weremiuk- kl II M pod opieką p. Anny Klebaniuk- Szołonik. Wszyscy recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Naszym uczennicom dziękujemy za przygotowanie repertuaru oraz gratulujemy ogromnej wrażliwości na słowo poetyckie. To wyjątkowe spotkanie z poezja uświadamia, jak ważne jest w naszym życiu słowo. Wszystkim życzymy wytrwałości w pielęgnowaniu wrażliwości na literaturę!

konkurs rec