Ślubowanie klas pierwszychW piątek, 1 października b. r. przedstawiciele młodzieży rozpoczynającej naukę w naszej szkole, w obecności dyrekcji szkoły i wychowawców, złożyli uroczyste ślubowanie. To doniosłe wydarzenie zostało poprzedzone wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego oraz wystąpieniem pana Ireneusza Długołęckiego, dyrektora ZSZ nr 1.

W tekście przysięgi złożonej na sztandar szkoły nie zabrakło słów o godnym reprezentowaniu szkoły i dochowaniu wierności jej tradycjom, a także poszanowaniu godności drugiego człowieka.

Po ważnych słowach ślubowania głos zabrał Wojciech Maksymiuk, pełniący obowiązki przewodniczącego samorządu uczniowskiego. Zwracając się do swoich młodszych koleżanek i kolegów, podkreślił znaczenie pracy nad sobą w kreowaniu nowej i lepszej rzeczywistości. Na zakończenie wystąpił nowy przewodniczący samorządu uczniowskiego, uczeń kl. 3hTp - Jurek Arseniuk, który opowiedział o pracy na rzecz szkoły.

Dziękujemy młodzieży z SU za przygotowanie uroczystości i aktywny udział w tym ważnym dla szkolnej społeczności wydarzeniu.

Foto: Szkolne Koło Fotograficzne KADR – Karolina Czauderna (1eTP), Maria Kowalik (1eTP).