img 20211020 231206

W ramach zajęć o tematyce związanej z poznawaniem zawodów, młodzież naszej szkoły z klasy 2g, technikum usług fryzjerskich gościła w grupie Sówek w Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Białej Podlaskiej.

Prowadzące zapoznały dzieci ze specyfiką pracy fryzjera, pokazały im jakich sprzętów używają w swojej codziennej pracy i jak ważne jest przestrzeganie zasad bhp podczas jej wykonywania.

Maluchy mogły wszystkiego dotknąć, zapytać oraz użyć podczas zabawy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się katalogi fryzur, główki treningowe i palety kolorystyczne.

Przedszkolaki wykazały się wyobraźnią i kreatywnością, biorąc udział w warsztatach plastycznych, gdzie samodzielnie projektowały i wykonywały fryzurę z udostępnionych im materiałów, tj. wstążki, bibuły oraz włóczki.

W ramach zajęć uczennice wszystkim chętnym układały fryzury, zaplatały warkoczyki, czesały koczki lub kręciły loki. Malowały też buźki i robiły "tatuaże"- w zależności od tego, czego zażyczyli sobie mali klienci.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach oraz obserwowały poczynania swoich starszych koleżanek. Na koniec Sówki zostały uhonorowane dyplomem.

Wizyta w przedszkolu dostarczyła przedszkolakom mnóstwa radości i niezapomnianych wrażeń oraz zaszczepiła wśród najmłodszych pasje do wykonywania zawodu fryzjera.

Nie bez znaczenia jest fakt, że takie działanie podnosi jakość nauczania w kontekście pracy z trudnym, wymagającym niestandardowego podejścia klientem oraz ukazuje naszą placówkę otwartą na potrzeby środowiska lokalnego, kształcącą nie tylko umiejętności związane z zabiegami i procesami fryzjerskimi, ale także komunikację personalną, podejście do klienta, elastyczność i kreatywność