fb img 1664954522558Mikołaj jako JUNIOR w Tbilisi umieścił się na najwyższym podium, jakie mógł sobie wymarzyć. Zdobył 4-ry złote medale i tym samym pobił rekord swojego poprzednika. Musiał podnieść 119 kg, żeby osiągnąć taki sukces. Między innymi otworzyło to dla Mikołaja drzwi do udziału w przyszłym roku w Mistrzostwach Świata w Dubaju oraz zbierać następne punkty klasyfikacji na XVII Letnie Igrzyska Paraolimpijskie w Paryżu w 2024 r.

Mikołaj od wczesnego dzieciństwa wychowywał się w atmosferze sportu. Z czasem i on zaczął trenować podnoszenie ciężarów. W wieku 12 lat wziął udział w swych pierwszych zawodach WPC w Łukowie, startował tam z pełnosprawnymi. Dopiero w wieku 14 lat mógł startować razem z tatą Tomaszem, także uprawiającym tę dziedzinę sportu, i reprezentować swój klub „START” Wrocław Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych. W wieku 15 lat został najlepszym Juniorem Polski. Znalazł się wówczas w reprezentacji Polski
i dostał się do federacji  IPC (Międzynarodowy Komitet Olimpijski)

Prywatnie Mikołaj jest uczniem klasy trzeciej Technikum nr 1 w Białej Podlaskiej.

Gratulujemy naszemu utalentowanemu Koledze Mikołajowi i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów!