sksW październiku ubiegłego roku, z inicjatywy nauczyciela naszej szkoły, został założony Szkolny Klub Strzelecki, pod wdzięczną i jedynie słuszną nazwą „Ekonomik”. Po zakończeniu procesu rekrutacji wśród społeczności szkolnej oraz spełnieniu przez kandydatów wszystkich wymogów formalnych, uczniowie przystąpili do szkolenia z obsługi broni palnej oraz przyjmowania właściwej postawy strzeleckiej. Ważnym aspektem szkolenia było zachowanie zasad bezpieczeństwa obowiązujących na strzelnicy i w posługiwaniu się bronią.

Już jako członkowie klubu, rozpoczęli regularne treningi strzeleckie pod kierunkiem nauczyciela prowadzącego strzelanie. Dzięki uprzejmości właściciela strzelnicy zamkniętej w Białej Podlaskiej, członkowie klubu mogą trenować strzelanie z broni palnej tj. karabinu oraz pistoletu sportowego bocznego zapłonu, a także w niedalekiej przyszłości sprawdzą się w obsłudze pistoletu bojowego 9 mm. Obecnie klub zrzesza 18 uczniów naszej szkoły.

Celem działalności Szkolnego Klubu Strzeleckiego „Ekonomik” jest przede wszystkim:

• integracja środowiska uczniowskiego,
  • popularyzacja strzelectwa sportowego,
  • doskonalenie umiejętności strzeleckich,
  • sprawowanie opieki szkoleniowej i wychowawczej.