d33d3fce c0c6 48ee b16c c5556f60879cDnia 27 lutego obchodziliśmy święto Organizacji Pozarządowych. Z tej okazji Urząd Miasta na czele z prezydentem Michałem Litwiniukiem, Fundacja "Magia Rąk",  Referat Spraw Społecznych UM, Referat Wspierania Przedsiębiorczości UM,  a także przedstawiciele PCK i WOŚP, zorganizowali spotkanie, na którym nie mogło nas zabraknąć. W debacie dotyczącej aktywności społecznej młodzieży udział wzięły dziewczęta z Samorządu Internatu wraz z opiekunem p. Anną Matusiewicz i grupa młodzieży szkolnej pod opieką p. Agnieszki Dziewulak. Byli to:

-przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta.

-Zarząd Samorządu Uczniowskiego.

-aktywna młodzież.

Debatę rozpoczęło wystąpienie prezydenta miasta Michała Litwiniuka, który min. złożył podziękowania na ręce najbardziej aktywnych przedstawicieli organizacji. Następnie mieliśmy możliwość obejrzenia prezentacji „Uatrakcyjnij swoje miasto”.  Bardzo ciekawym punktem okazała się być dyskusja dotyczącą Budżetu Obywatelskiego. Młodzież miała możliwość pozyskania praktycznej wiedzy na temat środków na działalność NGO i poznania stanowisk przedstawicieli młodzieży innych szkół ponadpodstawowych naszego miasta, dotyczących założeń Budżetu Obywatelskiego. Spotkanie umożliwiło uczestnikom zapoznanie się z szeroką gamą inicjatyw społecznych, ale też służyło nawiązaniu nowych kontaktów i współpracy.