dsc 0212Dn. 23.03. b.r roku uczniowie klas 1 – 4 technikum architektury krajobrazu wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych uczestniczyli w wycieczce na Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu PTAK WARSAW EXPO zorganizowanej w Nadarzynie pod  Warszawą.

Impreza była adresowana do pasjonatów branży ogrodniczej oraz architektury krajobrazu. Uczestniczyli w niej zarówno profesjonaliści, jak i właściciele domów i ogrodów.

Wystawa została  podzielona na następujące Salony:

• Salon Małej Architektury - z przeglądem wyposażenia każdego ogrodu: od mebli ogrodowych po ogrodzenia, rzeźby ogrodowe, lampy i baseny.
  • Salon Architektury Krajobrazu - przeznaczony dla profesjonalistów z branży projektowania ogrodów i zielonych przestrzeni miejskich. W Salonie swoje ekspozycje prezentowali architekci krajobrazu oraz producenci placów zabaw i siłowni plenerowych.
  • Salon Ogrodniczy - z szerokim wachlarzem materiałów szkółkarskich oraz rozwiązań technologicznych dedykowanych szkółkarstwu.
  • Salon Techniki Ogrodniczej - ze sprzętem do zawodowej i amatorskiej pielęgnacji ogrodów.
  • Salon Florystyczny - z szeroką ofertą kwiatów ciętych, cebulowych, doniczkowych oraz materiałów florystycznych.
  • Salon Pszczelarstwa - ze sprzętem i nowymi technologiami związanymi z produkcją miodu, a także „miodową” żywnością, suplementami i kosmetykami.

W każdym z tych salonów uczniowie wraz z opiekunami mieli możliwość obejrzenia  różnorodnych i bardzo oryginalnych ekspozycji tematycznych oraz niezwykłych eksponatów. Uczestnicy spotkań wysłuchali również wielu ciekawostek na temat nowych rozwiązań stosowanych zarówno w architekturze krajobrazu, jak i w ogrodnictwie.

Uczniowie mieli również możliwość zakupienia prezentowanych na targach roślin. Wielu z nich wróciło więc do domu nie tylko z nowymi wrażeniami, ale również z nowymi sadzonkami ulubionych roślin.

Dla wszystkich uczestników tej wycieczki było to spotkanie pełne niezapomnianych chwil, dlatego też wszyscy wyrazili chęć uczestnictwa w targach w przyszłym roku.