foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

img 20230323 153023 wynikPierwsze dni wiosny już za nami, ale dla uczniów klas 1 - 4 technikum architektury krajobrazu przy ZSZ nr1 w Białej Podlaskiej, to były szczególne dni, gdyż właśnie 22 marca wybrali się wraz ze swoimi nauczycielami przedmiotów zawodowych Panią Martą Osiej i Joanną Żarkiewicz oraz z Paniami Ewą Kulhawczuk i Jadwigą Łukaszuk do Warszawy na Największe Targi Architektury Krajobrazu Warsaw Home Green Days 2023 oraz do Polskiego Radia w Warszawie i do Muzeum w Wilanowie.

Swoją wędrówkę uczniowie rozpoczęli od zwiedzania Ogrodów pałacowych Muzeum Pałacu Króla Jana III, w trakcie zajęć terenowych pt. „Style ogrodowe”. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie sprawuje obecnie opiekę nad 89-hektarowym historycznym zespołem pałacowo-parkowym, którego centrum jest właśnie Pałac w Wilanowie. I to właśnie tutaj, w dwóch oddzielnych grupach nasi uczniowie wędrowali po pałacowych ogrodach, rozpoznając elementy jego wyposażenia oraz poszukiwali pierwszych zwiastunów wiosny. Poznając historię powstawania tych ogrodów, szukali dowodów swojej wiedzy wcześniej zdobytej na ten temat, na lekcjach w szkole.

 

Po prawie godzinnej przechadzce po ogrodach uczniowie mieli możliwość zwiedzania pomieszczeń pałacowych, w których dawniej żył król Jan II Sobieski i Królowa Marysieńka wraz z swoimi dziećmi. To tutaj właśnie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie sprawuje opiekę i eksponuje obecnie zbiory sztuki, których podstawowy, najcenniejszy zrąb stanowi historyczna kolekcja wilanowska stworzona przez Stanisława Kostkę Potockiego i udostępniona przez niego społeczeństwu polskiemu w 1805. Oczarowani przepięknym wyposażeniem pałacu uczniowie opuścili jego mury, aby podążać dalej na swojej wycieczce ku Warszawie.

Kolejnym etapem wiosennej wycieczki uczniów technikum architektury krajobrazu było zwiedzanie Polskiego Radia w Warszawie. Choć redakcje tej instytucji mają w stolicy kilka siedzib, główna znajduje się  na Mokotowie, na rogu ulicy Malczewskiego i Alei Niepodległości. Tutaj znajdują się właśnie główne studia i redakcje Pierwszego i Drugiego Programu, redakcja zagraniczna, Studio Koncertowe im. Władysława Szpilmana oraz wiele innych pomieszczeń, o których do dziś krążą legendy.  W tym właśnie miejscu nasi uczniowie, na zajęciach warsztatowych  w Studio Koncertowym im. Władysława Szpilmana, szkolili swoje zdolności nagraniowe, a jak się przy tym bawili zobaczycie na poniższych zdjęciach z Radia. Przyszli adepci Polskiego Radia, a nasi uczniowie klas 1 - 4 technikum architektury krajobrazu  siedząc w maleńkim studium nagraniowym poszczególnych audycji radiowych, marzyli o swojej karierze być może związanej właśnie  z tym Radiem i z tym pomieszczeniem.

Po przeszło 2 godzinnym pobycie w Polskim Radio, nasi uczestnicy wycieczki podążyli do Nadarzyna na Największe Targi Architektury Krajobrazu i Ogrodnictwa Warsaw Home Green Days 2023. Tam zapoznali się z  najnowszymi trendami i innowacjami w branży Architektury Krajobrazu i Ogrodnictwa. Spotkali się z największymi producentami z Polski i zagranicy i to właśnie tutaj spotkali również artystów naszej współczesnej polskiej sceny piosenkarskiej w osobach Mandaryny i Michała Wiśniewskiego oraz jego Dzieci.

Warsaw Home Green Days to największe tego typu wydarzenie w Polsce, w którym biorą udział wystawcy z Polski i z zagranicy. Targi wyróżnia zawsze dostępność ogromnej, największej w Polsce powierzchni wystawienniczej, dającej wystawcom najlepsze, bo wręcz nieograniczone możliwości prezentacji swojej oferty.

Zakres branżowy targów dotyczył miedzy innymi :

  • Architektury krajobrazu
  • Doniczek
  • Florystyki
  • Mebliogrodowych
  • Narzędziogrodniczych
  • Ogrodnictwa
  • Oświetlenia
  • Szklarni
  • Techniki ogrodniczej i
  • Bbq – grillowania

Nasi uczniowie poznali osobiście wystawców , którzy uczestniczyli w tegorocznych targach. Byli to między innymi:

  • Producenci i dystrybutorzy artykułów wyposażenia ogrodu
  • Dystrybutorzy sprzętu, maszyn i urządzeń ogrodniczych
  • Producenci i dystrybutorzy akcesoriów florystycznych
  • Dystrybutorzy surowców, produktów i półproduktów potrzebnych przy projektowaniu ogrodu
  • Producenci i dystrybutorzy materiałów roślinnych i chemii ogrodowej
  • Producenci i dystrybutorzy oświetlenia ogrodowego
  • Dystrybutorzy programów do projektowania ogrodów

Partnerem tych targówbyła Krajowa Izba Targowa oraz Ogólnopolska Federacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Nasi uczniowie odwiedzili między innymi:  strefy nawiązujące do najistotniejszych kwestii związanych z ogrodem: Salon Architektury Krajobrazu, Salon Ogrodniczy, Salon Mebli Ogrodowych, Salon Florystyczny, Salon Techniki Ogrodowej oraz Salon BBQ. Rejestrując się wcześniej online na targi uczniowie otrzymali możliwość bezpłatnego uczestnictwa w owym wydarzeniu.

Uczniowie klas 1 - 4 technikum architektury krajobrazu na targach wzbogacili swoją widzę wcześniej zdobytą w szkole oraz poznali nowości rynku ogrodniczego. Poznali najnowsze trendy branżowe w zakresie Architektury Krajobrazu.

I tak po całym dniu pełnym wrażeń, powrócili wieczorem do domu, aby kolejnego dnia już w szkole realizować dalsze plany i snuć marzenia o zawodzie przyszłych architektów krajobrazu.

Współautorzy zdjęć do artykułu: Joanna Żarkiewicz i Marta Osiej.

Szukaj

Serwisy

logo warsztaty

internat

digischool

ekonomiksu

doradztwo

aktywna tablica

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

wsz1

int1

moodle1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz