1 wynikJak co roku, na zaproszenie pani Doroty Stepiuk-Drewulskiej, nasza szkoła gościła panią Anetę Doluk, doradcę zawodowego z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białej Podlaskiej, która przeprowadziła szkolenie pt. „Mój debiut w świecie pracy” adresowane tegorocznym maturzystom. Szkolenie przybliżyło zakres działalności Centrum oraz wskazało na obecnie panujące trendy rynkowe.

Pani Aneta Doluk omówiła sytuację na lokalnym rynku pracy oraz zaprezentowała prognozę zapotrzebowania na poszczególne zawody - Barometr zawodów na 2023 r. Ponadto, opowiedziała o formach wsparcia oferowanych przez Urząd Pracy dla osób młodych do 30 roku życia. Zachęciła    również słuchaczy do odwiedzenia placówki i korzystania z pomocy doradców zawodowych.

Omówione tematy dotyczące rynku pracy, z pewnością ułatwią dalszą karierę przyszłym absolwentom.