78954684 979266402453468 4207076459644190720 n10.12.2019 r. uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. Agnieszki Brodackiej- Hordejuk  oraz p. Agnieszki Celmer, wybrali się do Domu Pomocy Społecznej w Kozuli. Celem wizyty było przybliżenie mieszkańcom i pracownikom tego szczególnego miejsca atmosfery świątecznej. Przyczynił się do tego przygotowany przez nas Koncert Bożonarodzeniowy oraz pierniczki świąteczne, przygotowane przez naszych uczniów z klas gastronomicznych i hotelarskich  pod opieką p. Wiolety Kuliczanki, Moniki Makarewicz , Agnieszki Sęczyk, Małgorzaty Przywuskiej , które na zakończenie koncertu wręczyliśmy pracownikom i podopiecznym tego szczególnego miejsca.

Wydarzenie to było okazją do integracji społecznej. Podopieczni i pracownicy  Domu Pomocy Społecznej w Kozuli włączyli się we wspólne kolędowanie. Wśród repertuaru znalazły się m. in. ,,W żłobie leży”, ,, Wśród nocnej ciszy” , ,, Nie było miejsca dla Ciebie”, ,, Last Christmas ”, „ Mario, czy już wiesz…”, „ Misletoe ”,     „ Uciekali ”, „W żłobie leży ”, „ Zaśnieżone miasta”, „ Dzisiaj w Betlejem”. Mogliśmy też wysłuchać przepięknych wierszy w wykonaniu naszych uczniów, wprowadzających nas w klimat Świąt: ,,W dzień Bożego  Narodzenia”, „ Życzenia na Boże Narodzenie”, „ Gwiazdka”, ,, Chleb miłości” , „ Magiczne bombki ”,           „ Kiedy dziecko się rodzi…”. Wojciech Maksymiuk oraz Kami Czyżak uświetnili koncert przepiękną grą kolęd na akordeonie. Wydarzenie to wprowadziło nas w chwilę zadumy i zastanowienie się nad tym, co jest w życiu najważniejsze. Koncert poprowadziły uczennice klasy 2Tt – Martyna Błaszczyk oraz Dominika Chwedczuk. Na zakończenie Pani Dyrektor Domu Opieki Społecznej - Anna Skerczyńska - podziękowała nam za przybycie i wyraziła nadzieję, że Koncert Bożonarodzeniowy w wykonaniu uczniów naszej szkoły stanie się już u nich coroczną tradycją.