1597739455W dniach 21-22 kwietnia 2021 r., w parafii p.w. Św. Maksymiliana Kolbego w Siedlcach, odbył się finał XV Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.

Uczennica naszej szkoły- Klaudia Sibińska - w finale dla szkół ponadpodstawowych uzyskała tytuł finalisty.

Organizatorami Olimpiady byli: Klasztor Ojców Franciszkanów z Siedlec, Prowincja Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych z siedzibą w Warszawie, Prowincja św. Maksymiliana z siedzibą w Gdańsku, Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Celem konkursu było przybliżenie młodzieży wyjątkowej postaci św. Maksymiliana oraz dzieła, które założył – Rycerstwa Niepokalanej. Olimpiada zorganizowana była na trzech szczeblach edukacyjnych. Etap szkolny tradycyjnie odbył się w formie pisemnej w szkołach. Do etapu diecezjalnego awansowało trzech uczniów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. Pod nadzorem komisji szkolnych  uczestnicy wypełniali test przygotowany wcześniej przez Komitet Główny Olimpiady. Do finału przeszło trzech uczniów z najwyższą punktacją. Finał składał się z części pisemnej oraz ustnej. Do części ustnej zakwalifikowano po 10 osób z każdego poziomu edukacji.

W związku z obostrzeniami sanitarnymi, spowodowanymi pandemią koronawirusa, finał odbył się w formie zdalnej poprzez wideokonferencję. Podczas finału, oprócz dziesiątki finalistów i organizatorów, byli obecni: o. Grzegorz M. Bartosik – prowincjał warszawski, o. Łukasz Gora – delegat prowincji krakowskiej, o. Damian Basarab – delegat prowincji gdańskiej oraz ks. prof. Grzegorz Bachanek, przedstawiciel UKSW.

Klaudia przygotowywała się pod opieką p. Agnieszki Brodackiej- Hordejuk.

Gratulujemy Klaudii i życzymy kolejnych sukcesów.

Dyplom dla Klaudii Sibińskiej

Podziękowanie dla ZSZ nr 1